Mistrzem EURO 2012 jest Hiszpania!!!

1lipca 2012 roku dobiegł końca turniej piłkarski EURO 2012 rozgrywany na stadionach w Polsce i Ukrainie. W finale stanęły naprzeciw siebie drużyny Włoch i Hiszpanii. Konfrontację tych dwóch zespołów w Kijowie wygrała drużyna Hiszpanii, która swoją bajeczną grą zdeklasowała przeciwnika 4-0.

Rozpoczęli mocno Hiszpanie, którzy strzelili swojego pierwszego gola już w 14 minucie. Strzelcem bramki był Silva. Włosi próbowali nawiązać walkę i dążyli do wyrównania, ale kolejnego gola strzelił… Jordi Alba, zawodnik Hiszpanii. Było to w końcówce pierwszej połowy meczu, bo w 41 minucie. Druga połowa to nadal dominacja Hiszpanów, którzy nie tylko kondycyjnie, ale przede wszystkim strategicznie zdemolowali przeciwnika. Thiago Motta doznał kontuzji w 61 minucie i Włosi kończyli mecz w dziesięciu zawodników. Efektem tego był gol w 84 minucie Torresa oraz w 88 minucie Juana Maty. Hiszpanie wygrywając tak wielką przewagą bramek ze spokojem oczekiwali końcowego gwizdka, który oznajmił koniec EURO 2012 oraz to, że to właśnie Hiszpanie bezapelacyjnie zasłużyli na Mistrza Europy 2012 roku!!!