O nas…

4 kwietnia 2004 roku jest oficjalną datą powstania Klubu piłkarskiego JOM Soccer Club, NFP, którego założycielem i ówczesnym prezesem był o. Mariusz Han, jezuita oraz Tomasz Dutkiewicz. Klub grał wówczas w ramach Polskiej Ligi Piłkarskiej i skupiał młodzież i dorosłych w wieku od 18 do 35 lat i działał wtedy przy Jezuickim Ośrodku Milenijnym (5835 W. Irving Park Rd, Chicago, IL, 60634), zawsze jako niezależna organizacja.

6 czerwca 2006 roku, JOM Soccer Club, NFP był klubem piłkarskim skierowanym tylko do dzieci i młodzieży. Ponad rok później, bo 7 lipca 2007 roku, Klub został wpisany jako oficjalnie istniejąca organizacja Non For Profit. Tym samym zaczął swoją oficjalną wychowawczą działalność na terenie Chicago w stanie Illinois w USA.

Dziś już z nowym właścicielem, małymi krokami realizujemy marzenia piłkarskie polonijnych chłopców i dziewcząt w wieku od 5 do 16 lat na terenie Chicago i okolic. Od połowy września 2008 Klub staruje w rozgrywkach Nothern Illinois Soccer League (NISL).

Treningi w małych grupach odbywają się przez cały rok, zarówno na boiskach otwartych, jak również na halach sportowych w okresie jesienno-zimowym.

Dlaczego piłka nożna? Piłka nożna jet sportem grupowym, gdzie można nauczyć się “szkoły życia”. Współpraca, zdrowe współzawodnictwo, koleżeństwo, przyjaźń, pomoc drugiemu, to tylko niektóre z elementów, które można praktykować grając w piłkę nożną. JOM Soccer Club swoją działalność opiera na wartościach olimpizmu i fair play.

Leave a Reply