JOM SC U10 – Northwind Blue U10: 4-0

5 maja 2012 drużyna JOM Soccer Club U10 gościła zespół Chicago Northwind Blue U10.  Mecz ten zaczał się od spokojnej gry naszego zespołu, który kontrolował przebieg spotkania. Po niespełna 5 minutach mogło już być 1-0 dla JOM-ków, ale niestety nasi chłopcy nie wykorzystali dogodnej sytuacji.  Do końca pierwszej połowy mieliśmy jeszcze dwie szanse na zdobycie gola, ale brakło szczęścia i tak pierwsza odsłona tego meczu zakończyła się bezbramkowo.

Po rozpoczęciu drugiej połowy meczu, nie musieliśmy długo czekać na pierwszą bramkę tego spotkania. Po ładnej akcji Mateusz Wilk umieścił piłkę w siatce, dając naszej drużynie prowadzenie. Kilka minut potem było już kolejno 2, 3, 4 do 0 dla naszej drużyny, która wygrała ostatecznie to spotkanie 4-0.

Już trzeci mecz z rzędu bardzo dobre spotkanie rozegrała nasza linia defensywna, która dopuśicła tylko do 3 strzałów przeciwnika na naszą bramkę. Nasz bramkarz obronił je bez najmniejszych problemów. Nasi pomocnicy  zagrali równie dobrze, skutecznie przeszkadzając przeciwnikom w rozegraniu piłki w środku pola i uwalniając naszych napastników  prostopadłymi podaniami.

Cieszę się ze zwycięstwa ponieważ był to mecz na szczycie. Jesteśmy teraz liderami i zrobimy wszystko, aby to utrzymać do końca sezonu. Pochwała należy się wszystkim zawodnikom za to, że walczyli i wytrzymali fizycznie ten mecz do końca. Chłopaki grają bardzo dobrze stałe fragmenty gry, a to cieszy, bo widać znaczną poprawę po lidze zimowej. Brawa dla Kuby za udany debiut. Do zobaczenia we wtorek!